Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych -

Aktualności

 

Zaświadczenia elektroniczne o odbyciu szkolenia

 

16 kwietnia 2019

 

Zapraszamy osoby, które 15 kwietnia uczestniczyły w szkoleniu w trybie transmisji internetowej i zaliczyły test, do pobierania certyfikatów potwierdzających udział w tymże szkoleniu. Certyfikat wystawiany jest w formie pliku PDF opatrzonego podpisem cyfrowym wystawcy.

Certyfikaty dostępne są […]

Czytaj dalej

Stanowisko Stowarzyszenia w sprawie działalności brokerskiej w kontekście ustawy o PPK

 

11 kwietnia 2019

 

W związku z pojawiającymi się niejasnościami w przedmiocie czynności brokerskich i pobierania wynagrodzenia z tytułu dystrybucji umów ubezpieczenia w ramach pracowniczych planów kapitałowych, Stowarzyszenie pragnie zająć stanowisko w tej sprawie. Nasza analiza sprawy wskazuje jednoznacznie, że ustawa […]

Czytaj dalej

Warsztaty dot. ochrony danych osobowych dla członków Stowarzyszenia

 

10 kwietnia 2019

 

Szanowni Państwo,

Sytuacja na rynku ochrony danych osobowych zmienia się dynamicznie. Coraz więcej dokumentacji, nowa ustawa wprowadzająca zmiany w 168 ustawach sektorowych – również w sektorze  ubezpieczeń , uaktywnienie się UODO w zakresie kontroli i nakładania kar […]

Czytaj dalej

EIOPA publikuje pytania od europejskich dystrybutorów ubezpieczeń

 

9 kwietnia 2019

 

EIOPA publikuje pytania zgłaszane przez europejskich dystrybutorów ubezpieczeń i odpowiedzi, które mają stanowić praktyczny przewodnik stosowania przepisów dyrektywy i implementujących ją przepisów.

Q&A dotyczą zarządzania produktem oraz ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych. Pytania zostały podniesione przez różnych interesariuszy EIOPA; […]

Czytaj dalej
previous arrow
next arrow
Slider

Konferencje PPK

 

9 kwietnia 2019

 

Poniżej prezentujemy harmonogram konferencji PPK organizowanych przez PFR Portal PPK, PFR S.A. – zapraszamy do uczestnictwa!

 
Zapraszamy na stronę https://www.mojeppk.pl/

Harmonogram konferencji (plik PDF)

 

Ankieta Fair Play

 

8 kwietnia 2019

 

Ruszyła ankieta, związana z prestiżową, wręczaną od ponad 20 lat nagrodą Fair Play. Członkowie Stowarzyszenia po raz kolejny zdecydują, które Towarzystwo Ubezpieczeń wyróżnia się terminowością odpowiedzi na zapytania, etyką zawodową, nowoczesnością systemamów IT.

Wyniki ankiety zostaną ogłoszone […]

Czytaj dalej
 

Zaświadczenia elektroniczne o odbyciu szkolenia

 

4 kwietnia 2019

 

Zapraszamy osoby, które 3 kwietnia uczestniczyły w szkoleniu w trybie transmisji internetowej i zaliczyły test, do pobierania certyfikatów potwierdzających udział w tymże szkoleniu. Certyfikat wystawiany jest w formie pliku PDF opatrzonego podpisem cyfrowym wystawcy.

Certyfikaty dostępne są […]

Czytaj dalej
 

Regulamin wystąpień Zakładów Ubezpieczeń podczas XXII Kongresu

 

1 kwietnia 2019

 

Szanowni Państwo, zapraszamy do lektutry regulaminu wystąpień Zakładów Ubezpieczeń podczas XXII Kongresu – tekst znajduje się na stronie kongresowej – bezpośredni link:

https://kongresbrokerow.pl/regulamin-wystapien-zakladow-ubezpieczen/

 


Przejdź do archiwum aktualności

Szkolenia on-line i stacjonarne


Informacje ogólne

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych organizuje szkolenia internetowe i stacjonarne. Zajęcia są dostosowane do wymagań stawianych dla ich uczestników i realizują tematy ważne dla całego rynku.

Osoby uczestniczące w szkoleniu (zarówno w trybie internetowym jak i stacjonarnym) otrzymują zaświadczenie jego ukończenia.

Czytaj dalej
 

Informacje o aktualnych szkoleniach

icon-clock-o
Termin:
29 kwietnia 2019, godz. 11.00-15.00

 

Temat szkolenia: Ubezpieczenia cyber ryzyk
Prowadzenie: dr hab. Katarzyna Malinowska, Marcin Janicki
Czytaj dalej

icon-clock-o
Termin:
8 maja 2019, godz. 11.00-15.00

 

Temat szkolenia: Nowa konstrukcja i zasady sprawowania nadzoru nad działalnością brokerską
Prowadzenie: dr Monika Szaraniec
Czytaj dalej

 

 

Serwis Informacji Prawnej

 


Zgłoś pytanie

 

 


Warunki korzystania

 

Zapoznaj się z warunkami korzystania z "Serwisu Informacji Prawnej"

 


Pytania i odpowiedzi

 

W tym miejscu opublikowane zostały odpowiedzi na wszystkie nadesłane pytania.

 


Akty prawne

 

Zbiór wszystkich obowiązujących aktów prawnych.

 


Kancelaria BMSP

 

Poznaj naszych prawników.

 

Konferencje i seminaria

 

Konferencja „Dystrybucja – aktywacja” .

Prezes Łukasz Zoń „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2017”

 

W dniu 23 lutego odbyła się konferencja „Dystrybucja – aktywacja” organizowana przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych oraz Katedrą Ubezpieczenia Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, której celem było podsumowanie dyskusji dotyczących dystrybucji ubezpieczeń w Polsce.

Czytaj dalej…

Odwiedź nas!

Drzwi Stowarzyszenia stoją otworem przed wszystkimi jego członkami. Praca w naszym biurze wre nieprzerwanie – odbywamy mnóstwo spotkań i narad, ale z pewnością znajdziemy czas i dla Ciebie. Zależy nam na wszelkich formach komunikacji ze środowiskiem brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, w tym na spotkaniach „w cztery oczy”.  W miłej atmosferze, przy filiżance aromatycznej kawy, porozmawiasz z nami o bieżących pracach Stowarzyszenia, a także podyskutujesz o problemach i zagadnieniach interesujących przedstawicieli Twojej branży.

Lokalizacja biura pozwala na dogodny dojazd zarówno podróżującym samochodem, jak i korzystającym z komunikacji miejskiej. Niewiele więcej niż kilometr dzieli siedzibę Stowarzyszenia od głównego dworca kolejowego Warszawy.

Jesteśmy dostępni we wszystkie dni robocze, między godziną 8 a 16. Koniecznie zapowiedz swoją wizytę – skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

as

Zostań członkiem Stowarzyszenia

 

icon-clock-o
Uczestniczymy w procesach legislacyjnych i walczymy o najbezpieczniejsze dla brokerów prawo. Dzięki działaniom w BIPAR wiemy, co się dzieje, w jakim kierunku idą zmiany i kiedy zareagować. BIPAR- Europejska Federacja Pośredników Ubezpieczeniowych –  zapewnia wysokiej jakości opracowania merytoryczne, które pomagają zabezpieczać interesy brokerów, także na polskim rynku.

Czytaj dalej…

Skontaktuj się z nami

 

Imię i Nazwisko
Email

Wiadomość