Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych -

Aktualności

 

Program edukacyjny „Jest ryzyko jest … ubezpieczenie”

 

18 czerwca 2019

 

Wszystkim brokerom polecamy portal internetowy występujący pod adresem: www.jestubezpieczenie.pl

Uruchomiony na portalu internetowym ubezpieczeniowy  program edukacyjny „Jest ryzyko jest … ubezpieczenie” jest projektem przygotowywanym z myślą o jak najszerszych kręgach czytelników-internautów. Potocznym powiedzeniom: „żyjemy w świecie […]

Czytaj dalej

Zapis konferencji zorganizowanej z okazji 25-lecia kwartalnika „Prawo Asekuracyjne”

 

13 czerwca 2019

 

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych było współorganizatorem (wraz z Fundacją „Prawo Ubezpieczeniowe”) konferencji naukowej z okazji 25-lecia kwartalnika „Prawo Asekuracyjne” pt.

„Dystrybucja ubezpieczeń w obliczu zmian regulacyjnych i technologicznych”

która odbyła się 12 czerwca 2019 […]

Czytaj dalej

Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia

 

11 czerwca 2019

 

Warszawa, 11 czerwca 2019 r.

Z A W I A D O M I E N I E

 

Zarząd Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych (dalej jako: „Stowarzyszenie”) ma zaszczyt powiadomić o zwołaniu, w […]

Czytaj dalej

BROKER – dodatek specjalny do Gazety Ubezpieczeniowej nr 22/2019

 

11 czerwca 2019

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bezpłatnym dodatkiem do Gazety Ubezpieczeniowej, który był również dostępny w materiałach przekazanych uczestnikom XXII Kongresu Brokerów. Teraz można przeglądać tę publikację w trybie online. Szczególnej uwadze czytelników polecamy rozmowę przeprowadzoną przed ostatnim […]

Czytaj dalej
previous arrow
next arrow
Slider

Studia podyplomowe z dziedziny ubezpieczeń

 

10 czerwca 2019

 

Uwaga, trwa nabór na Podyplomowe Studia Ubezpieczeń, organizowane przez Szkołę Główną Handlową i wspierane wiedzą oraz doświadczeniem prof. dr hab Tadeusza Szumlicza.

W zamyśle organizatorów, studia mają dać słuczaczom teoretyczną i praktyczną, a przede wszystkim aktualną, wiedzę […]

Czytaj dalej
 

Rozporządzenie ws. egzaminu dla brokerów ubezp. i reasekuracyjnych

 

15 maja 2019

 

Opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 23 kwietnia 2019 r. w sprawie egzaminu dla brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych oraz Komisji Egzaminacyjnej dla Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.Rozporządzenie określa m.in. regulamin działania komisji egzaminacyjnej, a także sposób przeprowadzania egzaminu.

Publikacja Rozporządzenie […]

Czytaj dalej
 

Losowania stoisk Partnerów oraz kolejności wystąpień TU na XXII Kongresie

 

15 maja 2019

 

Zapraszamy do zapoznania się z zapisem losowania stoisk dla Partnerów Kongresu, a także losowania kolejności pięciominutowych wystąpień Towarzystw Ubezpieczeniowych (wystąpienia przewidziane są w pierwszym dniu XXII Kongresu Brokerów).

Rozmieszczenie stoisk jest niemal identyczne jak w poprzednim roku […]

Czytaj dalej
 

Wytyczne Rady Europy dot. przetwarzania danych o stanie zdrowia

 

10 maja 2019

 

Rada Europy 27 marca 2019 r. wydała, skierowany do 47 państw członkowskich, zestaw wytycznych, w celu zapewnienie zgodności przetwarzania danych związanych ze stanem zdrowia z prawami człowieka, w szczególności z prawem do prywatności i ochroną danych. Poniżej przedstawiamy […]

Czytaj dalej
 


Przejdź do archiwum aktualności

Szkolenia on-line i stacjonarne


Informacje ogólne

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych organizuje szkolenia internetowe i stacjonarne. Zajęcia są dostosowane do wymagań stawianych dla ich uczestników i realizują tematy ważne dla całego rynku.

Osoby uczestniczące w szkoleniu (zarówno w trybie internetowym jak i stacjonarnym) otrzymują zaświadczenie jego ukończenia.

Czytaj dalej
 

Informacje o kolejnych szkoleniach

Aktualnie nie prowadzimy rejestracji na szkolenie. Tematyka kolejnego szkolenia oraz jego termin zostaną podane na niniejszej stronie, a także w korespondencji mailowej, wysyłanej do członków Stowarzyszenia i pozostałych osób, zainteresowanych realizowanym przez nas programem edukacyjnym.

Serwis Informacji Prawnej

 


Zgłoś pytanie

 

 


Warunki korzystania

 

Zapoznaj się z warunkami korzystania z "Serwisu Informacji Prawnej"

 


Pytania i odpowiedzi

 

W tym miejscu opublikowane zostały odpowiedzi na wszystkie nadesłane pytania.

 


Akty prawne

 

Zbiór wszystkich obowiązujących aktów prawnych.

 


Kancelaria BMSP

 

Poznaj naszych prawników.

 

Konferencje i seminaria

 

Konferencja „Dystrybucja – aktywacja” .

Prezes Łukasz Zoń „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2017”

 

W dniu 23 lutego odbyła się konferencja „Dystrybucja – aktywacja” organizowana przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych oraz Katedrą Ubezpieczenia Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, której celem było podsumowanie dyskusji dotyczących dystrybucji ubezpieczeń w Polsce.

Czytaj dalej…

Odwiedź nas!

Drzwi Stowarzyszenia stoją otworem przed wszystkimi jego członkami. Praca w naszym biurze wre nieprzerwanie – odbywamy mnóstwo spotkań i narad, ale z pewnością znajdziemy czas i dla Ciebie. Zależy nam na wszelkich formach komunikacji ze środowiskiem brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, w tym na spotkaniach „w cztery oczy”.  W miłej atmosferze, przy filiżance aromatycznej kawy, porozmawiasz z nami o bieżących pracach Stowarzyszenia, a także podyskutujesz o problemach i zagadnieniach interesujących przedstawicieli Twojej branży.

Lokalizacja biura pozwala na dogodny dojazd zarówno podróżującym samochodem, jak i korzystającym z komunikacji miejskiej. Niewiele więcej niż kilometr dzieli siedzibę Stowarzyszenia od głównego dworca kolejowego Warszawy.

Jesteśmy dostępni we wszystkie dni robocze, między godziną 8 a 16. Koniecznie zapowiedz swoją wizytę – skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

as

Zostań członkiem Stowarzyszenia

 

icon-clock-o
Uczestniczymy w procesach legislacyjnych i walczymy o najbezpieczniejsze dla brokerów prawo. Dzięki działaniom w BIPAR wiemy, co się dzieje, w jakim kierunku idą zmiany i kiedy zareagować. BIPAR- Europejska Federacja Pośredników Ubezpieczeniowych –  zapewnia wysokiej jakości opracowania merytoryczne, które pomagają zabezpieczać interesy brokerów, także na polskim rynku.

Czytaj dalej…

Skontaktuj się z nami

 

Imię i Nazwisko
Email

Wiadomość