Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych -

Aktualności

 

Raport KNF o stanie rynku brokerskiego w 2017 r.

 

6 grudnia 2018

 

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała sprawozdanie dotyczące brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych ,prowadzących działalność na podstawie zezwoleń na wykonywanie działalności brokerskiej w zakresie ubezpieczeń i reasekuracji wydanych do dnia 31 grudnia 2017 r.

Raport w postaci pliku PDF dostępny […]

Czytaj dalej

Prezes Stowarzyszenia o ochronie przed cyberatakiem

 

5 grudnia 2018

 

Polisy na wypadek działań hakerów dotyczą najczęściej wycieku danych. Mogą jednak nie wystarczyć w razie szkód w majątku.

Cyberprzestępca może nie tylko zaburzyć codzienną działalność firmy, lecz także spowodować fizyczne zniszczenie urządzeń. Blokada komputerów to tylko jeden […]

Czytaj dalej

Bezpłatne warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej

 

29 listopada 2018

 

Koleżanki i Koledzy!

Uprzejmie zapraszamy  do wzięcia udziału w BEZPŁATNYCH warsztatach z ubezpieczeń ochrony prawnej, które odbędą się 13.12.2018 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Warsztaty przeznaczone są dla pracowników zakładów ubezpieczeń, pośredników ubezpieczeniowych, członków […]

Czytaj dalej

XXII Kongres Brokerów

 

16 listopada 2018

 

W przyszłym roku tematem przewodnim Kongresu Brokerów będzie CZŁOWIEK.
29 – 31 maja będziemy zachęcać do refleksji. Naszym zdaniem ubezpieczenia powinny się skupić przede wszystkim na człowieku. Od klienta, przez Brokera do ubezpieczyciela. Ubezpieczenia to nie polisy, to […]

Czytaj dalej
previous arrow
next arrow
Slider

Relacja z konferencji „W trosce o klienta…”

 

13 listopada 2018

 

Właśnie zakończyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych wraz z Rzecznikiem Finansowym i we współpracy z Fundacją Edukacji Ubezpieczeniowej konferencja pt. „W trosce o klienta. Nowe zasady dystrybucji ubezpieczeń”.

Spotkanie było okazją do wymiany […]

Czytaj dalej
 

Spotkanie organizatorów XXII Kongresu Brokerów

 

10 listopada 2018

 

W dniach 8 i 9 listopada 2018, w Łodzi, odbyło się spotkanie z partnerami i współorganizatorami XXII Kongresu Brokerów. W trakcie spotkania przedyskutowano propozycje dotyczące formuły kolejnego Kongresu, a także wybrano miejsce i termin imprezy. XXII Kongres Brokerów […]

Czytaj dalej
 

Informacja dotycząca szkoleń

 

7 listopada 2018

 

Szanowni Państwo, informujemy, że rozpoczynamy rejestrację na szkolenie, które odbędzie się 6 grudnia – poprowadzi je mec. Jakub Nawracała. Temat szkolenia to ”
Wynagrodzenie brokerskie w kontekście przepisów o dystrybucji ubezpieczeń i przepisów podatkowych”.  Więcej informacji o tym […]

Czytaj dalej
 

Instrukcja obsługi IDD dostępna w sprzedaży!

 

26 września 2018

 

Zachęcamy do zakupu książki, która swój debiut miała na XXI Kongresie Brokerów. „Dystrybucja ubezpieczeń w działalności brokerskiej – instrukcja obsługi” – tej pozycji nie może zabraknąć w Waszej bibliotece. Spis treści książki oraz informacje o sposobie składania zamówienia […]

Czytaj dalej
 


Przejdź do archiwum aktualności

Szkolenia on-line i stacjonarne


Informacje ogólne

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych organizuje szkolenia internetowe i stacjonarne. Zajęcia są dostosowane do wymagań stawianych dla brokerów i realizują tematy ważne dla całego rynku.

Osoby uczestniczące w szkoleniu (zarówno w trybie internetowym jak i stacjonarnym) otrzymują zaświadczenie jego ukończenia.

Czytaj dalej
 

Informacje o aktualnym szkoleniu

icon-clock-o
Termin:
13 grudnia 2018, godz. 11.00-13.00

icon-eye
Temat:

Warsztaty – najważniejsze zmiany w podatkach w 2019 roku. WARSZTATY BEZPŁATNE DLA CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA!

icon-pencil-square-o
Prowadzenie:
Przemysław Borowiec, KPMG

Logowanie:

Czytaj dalej

Serwis Informacji Prawnej

 


Zgłoś pytanie

 

 


Warunki korzystania

 

Zapoznaj się z warunkami korzystania z "Serwisu Informacji Prawnej"

 


Pytania i odpowiedzi

 

W tym miejscu opublikowane zostały odpowiedzi na wszystkie nadesłane pytania.

 


Akty prawne

 

Zbiór wszystkich obowiązujących aktów prawnych.

 


Kancelaria BMSP

 

Poznaj naszych prawników.

 

Konferencje i seminaria

 

Konferencja „Dystrybucja – aktywacja” .

Prezes Łukasz Zoń „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2017”

 

W dniu 23 lutego odbyła się konferencja „Dystrybucja – aktywacja” organizowana przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych oraz Katedrą Ubezpieczenia Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, której celem było podsumowanie dyskusji dotyczących dystrybucji ubezpieczeń w Polsce.

Czytaj dalej…

Odwiedź nas!

Drzwi Stowarzyszenia stoją otworem przed wszystkimi jego członkami. Praca w naszym biurze wre nieprzerwanie – odbywamy mnóstwo spotkań i narad, ale z pewnością znajdziemy czas i dla Ciebie. Zależy nam na wszelkich formach komunikacji ze środowiskiem brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, w tym na spotkaniach „w cztery oczy”.  W miłej atmosferze, przy filiżance aromatycznej kawy, porozmawiasz z nami o bieżących pracach Stowarzyszenia, a także podyskutujesz o problemach i zagadnieniach interesujących przedstawicieli Twojej branży.

Lokalizacja biura pozwala na dogodny dojazd zarówno podróżującym samochodem, jak i korzystającym z komunikacji miejskiej. Niewiele więcej niż kilometr dzieli siedzibę Stowarzyszenia od głównego dworca kolejowego Warszawy.

Jesteśmy dostępni we wszystkie dni robocze, między godziną 8 a 16. Koniecznie zapowiedz swoją wizytę – skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

as

Zostań członkiem Stowarzyszenia

 

icon-clock-o
Uczestniczymy w procesach legislacyjnych i walczymy o najbezpieczniejsze dla brokerów prawo. Dzięki działaniom w BIPAR wiemy, co się dzieje, w jakim kierunku idą zmiany i kiedy zareagować. BIPAR- Europejska Federacja Pośredników Ubezpieczeniowych –  zapewnia wysokiej jakości opracowania merytoryczne, które pomagają zabezpieczać interesy brokerów, także na polskim rynku.

Czytaj dalej…

Skontaktuj się z nami

 

Imię i Nazwisko
Email

Wiadomość