Aktualnośœci

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

23 czerwca 2017 odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych podsumowujące rok 2016. Wybrane zostały również władze Stowarzyszenia na kolejną trzyletnia kadencję oraz omówione zostały kwestie związane z działalności brokerów w świetle nowych uwarunkowaniach prawnych. 

 

Projekt ustawy o dystrybucji z dnia 19 maja 2017

W RCL pojawił się projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń z 19 maja 2017 r. Zapaszamy do zapoznania się z projektem. 


USTAWA 

Konsultacje międzyresortowe w sprawie ustawy o dystrybucji ubezpieczeń

Ministerstwo Finansów zwróciło się do Ministerstwa Sprawiedliwości z prośbą o przedstawienie opinii w zakresie ustanowienia zawodu brokera ubezpieczeniowego, prawa do posiadania samorządu brokerskiego oraz regulacji ustawowej umowy brokerskiej powołując się na dokumenty złożone przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych oraz Polską Izbę Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych. 

PISMO 

Uwagi do ustawy o dystrybucji ubezpieczeń

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych i Polska Izba Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych złożyli uwagi do ministerialnego projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. 

UWAGI

Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych, Polska Izba Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych oraz Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych przesłali w ramach konsultacji ustawy o dystrybucji ubezpieczeń do Ministra Rozwoju i Finansów wstępne uwagi do projektu wraz z materiałami zawierającymi koncepcje implementacji dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń (IDD).

List przewodni do Ministra Rozwoju i Finansów

Implementacja Dyrektywy o dystrybucji

Uzasadnienie 

 

XX Kongres Brokerów

Już ruszyła rejestracja na jubileuszowy XX Kongres Brokerów. Wszystkie informacje oraz formularz rejestracji znajdą Państwo na stronie kongresbrokerow.pl 

 

Konsultacje Ministerstwa Finansów

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych złożyło uwagi do projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, przygotowanego przez Ministerstwo Finansów . 

Projekt ustawy 

Uwagi Stowarzyszenia 

VSoft Insurance Broker

VSoft Insurance Broker to program całościowo wspierający biura i kancelarie brokerskie. 

======================

Materiał sponsorowany

Wasztaty PIU

W dniu 20 kwietnia br. Polska Izba Ubezpieczeń organizuje warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej w Spichlerzach na Ołowiance, Narodowe Muzeum Morskie, Gdańsk, ul. Ołowianka 9-13.

Plan warsztatów w pliku do pobrania.

Zainteresowanych udziałem w warsztatach serdecznie zapraszamy i prosimy o rejestrację na stronie:  http://rejestracja.piu.org.pl/?event=warsztaty-z-ubezpieczen-ochrony-prawnej-3

Studium podyplomowe RODO

W szkoleniu na temat Rozporządzenia ochrony danych osobowych wzięło udział ponad 80 brokerów. 

Informacja na termat studium podyplomowego 

----------------------------------------------------------------------

Materiał sponsorowany

Netsoft Broker

Netsoft Broker to program, z którego korzysta już ponad 100 kancelarii brokerskich!!!

NETSOFT BROKER - OFERTA

======================

Materiał sponsorowany

Seminarium naukowe

W dniu 7 listopada 2016 r. odbyło się seminarium naukowe organizowane przez Szkołę Główną Handlową z udziałem przedstawicieli instytucji i organizacji działających na rynku ubezpieczeniowy. Wnioski sformułowane w trakcie dyskusji są zbieżne z koncepcją implementacji dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń (IDD) do polskiego prawa Stowarzyszenia.

Sprawozdanie z seminarium 

 

 

Konferencja AIDA

14 października 2016 w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbyła się konferencja AIDA. 

 

Program 

Prawo Asekuracyjne

Ukazał się nowy numer kwartalnika Prawo Asekuracyjne. 

Spis treści  Nr 4(89)2016  kwartalnika „PRAWO ASEKURACYJNE”

 


Spotkanie w Ministerstwie Skarbu przedstawicieli PZU

Na posiedzeniu 17 maja 2016 r. Zarząd przedyskutował sprawę spotkania w Ministerstwie Skarbu przedstawicieli PZU i spółek Skarbu Państwa. 

 

Raport o stanie rynku brokerskiego w 2015 r.

Jest już dostępny raport o stanie rynku brokerskiego w 2015 r. przygotowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. 

RAPORT

Zaproszenie na warsztaty ubezpieczeń ochrony prawnej

W dniu 14 grudnia br. Polska Izba Ubezpieczeń organizuje warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej dla pośredników ubezpieczeniowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Bankowa 11b. Udział jest bezpłatny. Zainteresowanych prosimy o rejestrację na stronie: http://rejestracja.piu.org.pl/?event=warsztaty-z-ubezpieczen-ochrony-prawnej 

Serdecznie zapraszamy. 

Konferencja

Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego 16 listopada odbyła się konferencjia "Obszar polski europejskiego rynku ubezpieczeń A.D. 2016. Rynki finansowo-ubezpieczeniowe na tle kryzysów gospodarczo-społecznych”. 

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych reprezentował Prezes Łukasz Zoń. 

PROGRAM